Blog

Rustik Perde Ölçüsü Nasıl Alınır?

Rustik perde ölçüsünün nasıl alındığından bahsetmeden önce biraz rustikden bahsedellim;
Rustik, genel olarak bilinen tanımla ahşap ya da pirinçten yapılı uzun çubuk üzerine perdenin halkalardan ya da direk boru içerisinden geçirildiği bir perde sistemidir denilebilir.
Rustik Fon Perde Ölçüsü Nasıl Alınır?
Rustik Fon Perdeler de aynen diğer fon perdeler de olduğu gibi ölçü alınır. Rustik borunuzun olduğu yerde aşağıya kadar boyu ölçülür eğer yerde sürünmesini istiyorsanız +15 cm eklenerek boy ölçüsü verilir. En ölçüsünde ise sadece sol ve sağda dekore amaçlı kullanacaksanız 70-90 cm arası ölçü vereceksiniz. Tamamen kapama amaçlı olarak kullanacaksanız soldan sağa tamamen ölçünüzü alın ikiye bölerek sol ve sağ kanat olarak siparişinizi perdecinize verin. Halkalı veya boruya geçirmeli gibi hangi tür ise onu belirtin terzinize net ölçünüzü verin örneğin “ben rustikden aşağı kadar ölçtüm 250 çıktı bu şekilde istiyorum” derseniz kendisi gerekli boşluk ve payı bırakarak perdenizi astığınızda size 250 boyunda olacak şekilde ayarlamasını yapacaktır.
Rustik Tül Perde Ölçüsü Nasıl Alınır?
Rustik yapılmış Tül Perdelerde de diğer tül perde ölçüsü gibidir tek farkı biri kornişten aşağıya kadar alınması gerekirken rustik perde de rustik borunuzun olduğu yerde aşağıya doğru ölçü alınması ve rustik perdenizin türünü belirtmeniz gerekmesidir.
Tül perde ölçüsü nasıl alınır video, fon perde ölçüsü nasıl alınır, pileli tül perde ölçüsü nasıl alınır, pileli perde ölçüsü nasıl alınır, kruvaze perde ölçüsü nasıl alınır, perde ölçüsü alırken nelere dikkat etmeliyiz, standart perde ölçüleri, perde ölçüsü fiyat hesaplama gibi sorularınızın cevaplarını blog sayfamızı ziyaret ederek bulabilirsiniz.