Blog

Rustik Tarz Hakkında Doğru Ve Yanlışlar

Doğallığı ve geleneksel esintileri barındıran rustik perdelerin yanlış ve doğrularına biraz göz atalım;
İlk yanlışımız ‘Rustik stil sadece eski evler içindir’;
Bu çok yanlış bir ifadedir. Örneğin eski bir country evi modern ögeler eklenerek kolayca bir rustik eve dönüştürülebilir. Bu durum insanlarda rustik stilin eski evlere uygulanan bir stil olduğu inanışını doğuruyor. Aslında rustik stil kendine özgü bütün özellikleri ile başlı başlına bir dekorasyon stilidir ve yeni evlere de muhteşem şekillerde uygulanabiliyor.
İkincisi ise ‘Rustik şık değildir’ ifadesi;
Belki kişiden kişiye güzelliği değişebilir. Yani şık dekorasyon denince aklınıza gelen varaklı mobilyalar ya da kristal avizeler ise rustik stili şık bulmayabilirsiniz. Ama modern ve doğal ögelerin bir arada kullanıldığı bu ve benzeri tasarımlar birçok kişi tarafından şık bulunacaktır. Bu dekorasyonda, masif ahşap detaylar, endüstriyel mutfak ekipmanları ve tuğla dekorlar stile rustik ögeler kazandırırken, pürüzsüz yüzeyler ile modern bir çizgi yakalanmış.
Bir diğer yanlış ise rustik perdelerin sadece ahşaptan kullanıldığını sananlar için;
Aslında biraz doğruluk payı var fakat rustik perdelerde sadece ahşap kullanılmaz.
Son olarak bir yanlış daha var ‘Rustik Tarz Pahalıdır’;
Bu düşünceye sahip insanlar daha Orkide Gold Decor ile tanışmamış durumdadır. Orkide Gold Decor ekonomiktir ve güvenilirdir. Sizde rustik tarzın pahalı olduğunu düşünüyorsanız sitemize bir göz atın derim.
Rustik tarz salon, italyan rustik ev tarzı, rustik dekorasyon malzemeleri, rustik mobilya, rustik perde nedir, rustik tarz mutfak, rustik salon, rustik italyan tarz ve daha fazlası blog sayfamızda.

Related Posts