Blog

Rustik Tül Perde Modelleri

Rustik üslup, dekoratif sanatlarda köylü ya da kırsal kesim sanatından esinlenen her türlü yaklaşımdır. Kumaş perde ahşap veya metal halkalarla boru üzerinde hareket ettirilir. Tavanda korniş hoşlanmıyorum, stor kullanmayı pratik bulmuyorum diyorsanız en uygun çözüm rustik perdedir.
Rustik perde uygulanacağı yere kornişe gerek kalmaz çünkü camın üstüne takılır rustik perdeler.Rustik Perdelerde taşıyıcı borular (rustik) duvar veya tavana özel ayaklarıyla monte edilir. Kumaş perdeler isteğe göre farklı pilelerde dikilebilir.Metal olanları pirinç, krom olarak ahşap olanları meşe, ceviz, kiraz gibi renklerde üretilir.
Kruvaze dediğimiz ortasından iple ya da özel mekanizması ile şekli korunan perdeler modern rustik perde modelleri tarzında da kullanılır. Arka kısmında fon perde ya da tül perde ile destekleyebileceğiniz pencere tasarımlarında en dikkat çekici kısım perdenin monte edildiği yerdir. Çeşitli renklerde olabilen bu kısım genelde ahşap ve ahşap renk tonlarındaki rustik borular üzerine yerleştirilir. Direk perdeyi boruya geçirebileceğiniz tasarımlar olduğu gibi aynı zamanda perdeye geçirdiğiniz halkaları rustik boruya takarak da bu perdeleri kullanabilirsiniz. Farklı perde modelleri hakkında bilgi almak için blog sayfamıza göz atabilirsiniz.
Rustik perde modelleri 2019, ahşap rustik perde modelleri, pirinç rustik perde modelleri, rustik perde modelleri 2018, rustik perde kullananlar, hazır rustik perde, güneşlikli rustik perdeleri sitemizi ziyaret ederek bulabilirsiniz.
Rustik perde modelleri ikeadan yüksek fiyata almanıza hiç gerek yok Orkide Gold Decor hem ekonomik hem de güvenilir evleriniz hayallerinizdeki gibi olsun.

Related Posts