Blog

Metal Halkalı Rustik Perde

Rustik perdeler, kumaş veya tül perdelerin uygulamasında kullanılan kornejlerin yerine rustik borularına adapte edilmiş perdelerdir. Rustik perdeler, özellikle perdelik ve kartonpiyer bulunmayan mekânlarda tercih edilmelidir. Rustik perdelerde taşıyıcı borular (rustik) duvar veya tavana özel ayaklarıyla monte edilir. Kumaş perde ahşap veya metal halkalarla boru üzerinde hareket ettirilir. Kumaş perdeler isteğe göre farklı pililerlede dikilebilir. Rustik perdelerde pencere ölçüsü alındıktan sonra kumaş hesabı yapılır. Kumaş hesabı, yapılacak modele göre değişmektedir. Rustik perdede müşterinin isteğine göre pili payı değişebilir.
Makalemizin konusu metal halkalı rustik perdelere gelecek olursak;
Halkalı bir boru üzerine uygulanmaktadır. Metal halkalı rustik perdelerde rustikler, ahşap ve pirinç olmak üzere iki grupta toplanır. Kullanılacak rustikler evin mobilyalarına göre de degişmektedir. Ahşap rustik perdelerde özel bir kumaş yoktur; keten, voal ve naturel kumaşlar tercih edilmektedir. Pirinç rustiklerde genellikle abiye, klasik ve ağır ürünler kullanılır.
Metal halkalı rustiklerin uygulanmasında iki çeşit ekstrafor kullanılmaktadır. Biri düz tarlatan diğeri kapsüllü (kilitli) ekstraforlardır. Ürün uygulanırken üstten 8 cm katlanarak kumaşın arasına konarak dikilir, halkalar 12 cm aralıklarla takılmaktadır.
Pirinç rustik fiyatları, güneşlikli rustik perde, ahşap rustik perde modelleri, çift raylı rustik korniş, klasik ahşap görünümlü rustik perde borusu, hazır rustik perde ve daha fazlası için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.
Rustik imalatçıları ankara ve bauhaus rustik yerine sitemizden ekonomik ve güvenilir bir şekilde temin edebilirsiniz.

Related Posts