Blog

Çift Raylı Rustik Korniş

Rustik perdelerin çeşitleri gün geçtikçe çoğalıyor bu makalemizde de çift raylı rustik kornişi konuk alacağız. İlk olarak dilerseniz genel olarak rustik nedir? ne olur? ondan başlayalım.
Rustik perde kumaş veya tül perdelerin uygulanmasında kullanılan, rustik borularına ahşap kaplanarak adapte edilmiş ahşap rustik perde uygulamalarıdır. Özellikle perdelik ve kartonpiyer bulunmayan mekanlarda tercih edilir. Korniş sistemine uygulanabilen perde modellerinin pek çoğu, ahşap rustikli perde olarak da uygulanabilmektedir.
Perdeler, ahşap ile kaplanmış rustik borusu üzerinde, kullanılan ahşap rustik borusuna halkalarla, kumaş ya da deri britlerle, dekoratif halkalarla, kumaşa adapte edilen kapsüllerle hareket eder.
Şimdi asıl konumuza gelirsek;
Çift raylı modelde ise bir boru ve iki raydan oluşmaktadır. Bu model fon, tül ve güneşlik üçlemesinde kullanabildiğiniz harika bir kombinasyondur.
Komşularınızın ‘aaa bunu nereden aldın’ dediğini duyar gibiyiz. Siz de fon,tül ve güneşlik üçlüsünden vazgeçmeyenlerdenseniz çift raylı rustik tam size göre Orkide Gold Decordan dilediğiniz rustiği alarak evinizin hayallerinizdeki gibi yapabilirsiniz.
Rustik Perde hakkında sizlere bizden 5 püf noktası;
Akseusarları ve objeleri seçerken de bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Rustik tarzda; taş ve ahşap objeler, metal eşyalar tercih edilebilir. Ayrıca ferforje kullanımı da çok uygun olur.
Objeleri ve aksesuarları raflarda, duvara asarak ya da sehpa üzerinde sergileyebilirsiniz. Yağlı boya tablolar da aynı amaçla kullanılabilir.
Dekorasyon yaparken özellikle bazı renklerin kullanımına dikkat edilmelidir. Özellikle ahşap renkleri, keten, hasır, beyaz, krem ve tüm kahve tonlarını, kiremit rengi, hardal, gri, vizon, deve tüyü gibi renkler tercih edilmelidir.
Rustik dekorasyon stilini en iyi ve rahat bir şekilde yemek odasında uygulamak mümkündür. Bunun için sadece yemek masasının ve sandalyelerinin ahşap seçilmesi yeterli olur.
Eski bir halı ya da hasır bir kilim kullanarak bu tarzı destekleyebilirsiniz. Aydınlatmada kullanacağınız eski avizeler, taşlı, ferforje modeller de rustik tarzını daha da güçlü hissettirecektir.
Pirinç rustik korniş fiyatları, gardinia metal rustik çift raylı, bauhaus rustik, güneşlikli rustik perde, hazır rustik perde, ahşap rustik perde modelleri, antik rustik modelleri, rustik perde mutfak ve daha nicelerini sitemizde bulabilirsiniz.

Related Posts