Blog

Antik Rustik Modelleri

Yoğun ve stresli iş hayatından kaçmak için kendinize doğanın bir parçası gibi görünen yaşam alanları hazırlayabilirsiniz. Sanki hafta sonu bir kaçamak yapıp, kendinizi bir dağ evine atmış gibi hissetmek için rustik tarzı dekorasyonu tercih edebilirsiniz. Yoğun bir şekilde ahşap kullanılan bu dekorasyonda, modernlikten uzak ve daha doğal bir yaşam alanı oluşturulma mantığı vardır.
El yapımı ürünlerin ön plana çıktığı dekorasyonda, hasır ve rattan gibi doğal ürünler kullanılmaktadır. Natürel ve dokulu tekstil malzemeleri de iyi bir tamamlayıcı olarak karşımıza çıkmaktadır. Ham, işlenmemiş ahşap ise stilin en belirgin özelliğidir. Klasik izleri, desenli seramik ve karolarla birlikte mutfağınıza veya banyonuza taşıyabilirsiniz. Biraz otantik görünüm de ekleyerek yaşam alanınızı tüm stresinizi alması için dekore edebilirsiniz.
Nötr ve toprak tonlarının kullanıldığı rustik tarz dekorasyonda, siyah ve beyaz uyumu da sıklıkla tercih edilmektedir. Rahatlığın ön plana çıkması nedeniyle oturduğunuzda gömüleceğiniz koltuk takımları, minderle de kullanılmaktadır. Bu kadar doğal öğenin kullanıldığı bir evin hiç de estetik görünmeyeceğini düşünebilirsiniz. Ama büyük şömineniniz yakıp loş bir ışıkta kendinizi rahat koltuğunuza attığınız zaman bu düşüncenin yersiz olduğunu anlayacaksınız.
Size biraz antik rustik hakkında püf noktalar vereyim;
Rustik ev dekorasyonu için temel malzeme ahşaptır. Bu nedenle ahşap eşyaları ve ahşap rengini kullanmak gereklidir.
Oda duvarlarında ve zemininde kullanacağınız ahşap kaplamalar da rustik etkiyi yaratacaktır.
Rustik stil bir ev için; taş malzemeler, yer kaplamaları, duvar kaplamaları, özellikle tuğla duvarlar gereklidir.
Desenler de folklorik ve etnik desenlerden seçilebilir. Örneğin; örtüler ekoseli, çiçekli veya çizgili olabilir.
Koltuk ve perdeler için de düz renkler ve doğal tonlar kullanılabilir.
Pirinç rustik fiyatları, rustik perde, çift raylı rustik korniş, ferforje rustik modelleri, antik rustik modelleri, kornişli rustik modelleri, güneşlikli rustik perde, ahşap rustik perde modellerini Türkiye’nin en büyük Rustik Satıcısı olan Orkide Gold Decorda bulabilirsiniz.

Related Posts