Blog

Ahşap Rustik Perde Modelleri

Yaşam tarzlarımız ve mobilyalarımız ne kadar modernleşse de bazı şeylerin modası hiç geçmiyor. Geçmişin romantik ruhunu yaşam alanlarımıza taşımak, küçük dokunuşlarla modern ile gelenekseli harmanlamak en sık başvurduğumuz dekorasyon yöntemlerinden biri oluyor. Yaşam alanlarımızın en can alıcı yerlerinde kullanılan rustik perdeler işte tam da bu ihtiyaca cevap veriyor. Rustik perde mutfaklarda, salonlarda, yatak odaların da her odaya farklı hava katabilecek geniş bir yelpazeye sahip. Bu perdeler çok sayıda kombinasyon ve parça seçeneği ile size tamamen kişiselleştirilmiş bir dünya yaratıyor.

Rustik perdelerde ilgi biraz daha ahşap yani eski dönemleri andıran renklere doğru.

Oda dekorasyonlarınızın rustik tarzda olması dekorasyonda kullanılan tüm detayların uyum içerisinde olmasını gerektirir. Bu dekorasyon tarzı dokulu natural kumaşlar ile ön plana çıkan bir özelliğe sahiptir. Naturel ürünlerin sıkça kullanıldığı dekorasyonda el yapımı ürünler geniş yer kaplar. Sadece perde üzerinde değil tüm detaylarda bu natural yaklaşım hissedilebilir. Tüm mobilya renkleri ile uyum sağlayabilecek olan bir tasarımdır.

Rustik perde kullananlara küçük bir ipucu;

Mobilyalarınız ya da yatak takımınız desenli ise, perde de rustik kullanmanız daha uygun olacaktır. Eğer tam tersi düz veya koyu renkler odaya hakim ise, perdelerinizi desenli tercih etmelisiniz. Hemen göze çarpmayan, fakat enerjisi yüksek perdeler tercih etmek için, küçük veya şal desenlerini kullanın. Büyük, grafik baskılı desenler daha iddialı ve cesur olduğundan, odaya hakim dekor ürünleriyle gösterişli ve dikkat çekici kombin oluşturabilirler.

Rustik perde modelleri 2019, güneşlikli rustik perde, hazır rustik perde, rustik perde modelleri 2018, klasik ahşap görünümlü rustik perde borusu, rustik tül perde modelleri fiyatları, rustik perde mutfak Türkiye’ nin en kaliteli ürünlerinin olduğu Orkide Gold Decor’ da bulabilirsiniz.

 

Related Posts